fbpx

250 TL üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Merhaba

Biz...

ikili bir tasarımcı ekibi olarak daha çok dijital programlarda, bilgisayarda çalışıyoruz. İkimiz de film ve reklam için 3 boyutlu tasarım okuduk. 10 yıl boyunca Reklamcılık sektöründe çalıştıktan sonra, üç boyutlu modellemeye ağırlık vermeye ve bu modellerin 3 boyutlu yazıcıdan baskısını almaya başladık.

Kazoo projesi, 3 Boyutlu tasarımlarımızın artık evimize sığmaması sonucu ortaya çıktı ve evimiz için tasarladığımız nesneleri artık başka evlerle de buluşturalım diye düşündük.

Sadece tasarımlarımız için değil, aynı zamanda teknolojiyi el sanatları ile birleştirmek için de çok çalıştık.

Yapım Aşaması

Önce objeleri bilgisayarda tasarlıyoruz, sonra nesnelerimizi prototip olarak 3 boyutlu yazıcı yardımı ile basıyoruz. Daha büyük nesneler için Prusa MK3 yazıcı ve daha ayrıntılı, daha küçük nesneler için Prusa SL1 Yazıcı kullanıyoruz.

Tasarımlarımızı hangi malzeme ile çoğaltmamızın uygun olacağını hem estetik hem de pratik yönden araştırıyor ve bir müddet denemeler yapıyoruz. Ya İstanbul'da küçük bir yerel üretici ile birlikte çalışarak ya da kendimiz emek harcayarak ürünlerimizi çoğaltıyoruz. Dijital sanat haricinde yerel üreticilerden malzeme ve teknik açısından bir çok bilgi öğreniyoruz.